Potpisan ugovor za projekt “Oboji dan”

by | ožu 26, 2021

Predsjednica udruge POZOR! Karolina Horvatinčić i tajnica udruge Suzana Randelj, 25. ožujka 2021. u prostoru Ministarstva kulture i medija Republike Hrvatske, potpisale su ugovor za projekt „Oboji dan“.

Drugi je to projekt gdje je udruga POZOR! prijavitelj, dok je partner Matica umirovljenika Pešćenica-Žitnjak. Projekt je prijavljen za financiranje u sklopu poziva „Umjetnost i kultura online“ u okviru Operativnog programa Učinkoviti ljudski potencijali 2014.-2020., a usmjeren je na povećanje socijalne uključenosti osoba mlađih od 25 i starijih od 54 godine sudjelovanjem u kulturnim i umjetničkim aktivnostima putem interneta.

Cilj je u 12 mjeseci trajanja projekta razviti socijalne, kreativne i digitalne vještine osoba s područja Grada Zagreba starijih od 54 godine i doprinijeti njihovom socijalnom uključivanju. Projektom „Oboji dan“ umirovljenici će sudjelovati u online likovnim radionicama, sa svojim likovnim radovima na online izložbi, te u virtualnim obilascima online muzeja i galerija uz vodstvo likovnog pedagoga i sudjelovanju u diskusijama u kojima će dijeliti osvrte i dojmove s drugim polaznicima radionice.

Projekt „Oboji dan“ vrijedan je 420 000 kuna te je u stopostotnom iznosu sufinanciran sredstvima iz Europskog socijalnog fonda.

Link: Europski strukturni i investicijski fondovi, Europski socijalni fond, Ured za udruge Vlade Republike Hrvatske

Svečano otvorenje izložbe

Svečano otvorenje izložbe

U knjižnici Dugave izloženi su radovi polaznika prvog ciklusa radionica. Svečano otvorenje izložbe održalo se 20. rujna 2021. godine. Izložba traje od 13. rujna do 09. listopada 2021. godine. Ovim putem zahvaljujemo Knjižnicama grada Zagreba, a posebice knjižnici...

Održana uvodna konferencija projekta

Održana uvodna konferencija projekta

Dana 20. rujna 2021. godine održana je uvodna konferencija projekta udruge POZOR! „Oboji dan“ koja je ujedno bila i otvorenje izložbe radova polaznika prvog ciklusa radionica. Konferencija je održana ispred gradske knjižnice Dugave uz pridržavanje epidemioloških...

Likovne radionice za umirovljenike: Učenje, druženje i kreativnost

Likovne radionice za umirovljenike: Učenje, druženje i kreativnost

Kroz projekt Oboji dan su organizirane online likovne radionice kojima je cilj razvijati socijalne, kreativne i digitalne vještine osoba starije dobi. “Čekajte samo trenutak, baš lijepim jednog Miróa”, rekla nam je gospođa Jasna Perica kad smo je zbog razgovora...

Skip to content