Potpisan ugovor za projekt “Oboji dan”

by | ožu 26, 2021

Predsjednica udruge POZOR! Karolina Horvatinčić i tajnica udruge Suzana Randelj, 25. ožujka 2021. u prostoru Ministarstva kulture i medija Republike Hrvatske, potpisale su ugovor za projekt „Oboji dan“.

Drugi je to projekt gdje je udruga POZOR! prijavitelj, dok je partner Matica umirovljenika Pešćenica-Žitnjak. Projekt je prijavljen za financiranje u sklopu poziva „Umjetnost i kultura online“ u okviru Operativnog programa Učinkoviti ljudski potencijali 2014.-2020., a usmjeren je na povećanje socijalne uključenosti osoba mlađih od 25 i starijih od 54 godine sudjelovanjem u kulturnim i umjetničkim aktivnostima putem interneta.

Cilj je u 12 mjeseci trajanja projekta razviti socijalne, kreativne i digitalne vještine osoba s područja Grada Zagreba starijih od 54 godine i doprinijeti njihovom socijalnom uključivanju. Projektom „Oboji dan“ umirovljenici će sudjelovati u online likovnim radionicama, sa svojim likovnim radovima na online izložbi, te u virtualnim obilascima online muzeja i galerija uz vodstvo likovnog pedagoga i sudjelovanju u diskusijama u kojima će dijeliti osvrte i dojmove s drugim polaznicima radionice.

Projekt „Oboji dan“ vrijedan je 420 000 kuna te je u stopostotnom iznosu sufinanciran sredstvima iz Europskog socijalnog fonda.

Link: Europski strukturni i investicijski fondovi, Europski socijalni fond, Ured za udruge Vlade Republike Hrvatske

Likovne radionice za umirovljenike: Učenje, druženje i kreativnost

Likovne radionice za umirovljenike: Učenje, druženje i kreativnost

Kroz projekt Oboji dan su organizirane online likovne radionice kojima je cilj razvijati socijalne, kreativne i digitalne vještine osoba starije dobi. “Čekajte samo trenutak, baš lijepim jednog Miróa”, rekla nam je gospođa Jasna Perica kad smo je zbog razgovora...

Grupa “Harmonija” – nova grupa s Borongaja

Grupa “Harmonija” – nova grupa s Borongaja

Grupe "Boje" i "Nijanse"  završile su svoj ciklus. Nastavljamo dalje u zanimljivom i edukativnom okruženju. Kroz kreativnost, zabavne i različite tehnike s grupom "Harmonija" koja je ujedno i nova grupa s Borongaja. Mali osvrt na radove naših polaznika te dio...

Polaznice uspješno završile ciklus online radionica

Polaznice uspješno završile ciklus online radionica

Polaznice koje su išle na radionice isključivo online su se u kratkom periodu naučile snalaziti u novim tehnologijama. Svakim novim susretom spajanje je bilo jednostavnije i brže. Napredovali smo i u kreativnom izražavanju uz našu likovnu pedagoginju. Veliko hvala...

Skip to content